Date Teams/Event Time Score Links
September
Sat. 3 at Plattsburgh St. Final L, 7-2
Sun. 4 vs. Ohio Northern Final L, 6-3
  vs. Mass.-Boston Final W, 7-2
Wed. 7 at Wm. Paterson Final W, 7-2
Sat. 10 vs. Hunter Final W, 9-0
Sun. 11 vs. Yeshiva * Final L, 5-4
Fri. 16 vs. John Jay Final W, 6-3
Sat. 17 at Purchase * Final W, 8-1
Wed. 21 vs. St. Joseph's (L.I.) * Final W, 6-3
Thu. 22 vs. Oneonta St. Final L, 7-2
Sat. 24 at Sage * Final W, 7-2
 
October
Sat. 1 vs. St. Josephs (Brkln) * Final W, 8-1
Sat. 8 at Sarah Lawrence * Final W, 7-0
Mon. 10 vs. Brooklyn Final W, 9-0
Fri. 14 vs. Mount Saint Mary * Final W, 8-1
Sat. 15 vs. Alumni Tournament # 12:00 PM
Tue. 18 at Baruch (@USTA Center) Final W, 7-2
Fri. 28 vs. Sage % Final W, 5-0
  Skyline Conference Semifinals (Skyline Semifinals)
Sun. 30 vs. St. Joseph's (L.I.) % Final W, 5-2
  (Skyline Finals)
 
April
Sat. 22 at New Paltz Cancelled
  (Doubles Tournament)
Mon. 24 vs. Staten Island Final W, 8-1
 
May
Fri. 12 vs. SUNY Geneseo % @ Middlebury, Vt. Final L, 5-0
  NCAA Division III Tournament First Round
 
September
Sat. 2 at Mass.-Boston Final L, 9-0
  Boston, Mass. (@ BC High School)
Tue. 5 at Brooklyn Final L, 5-4
Thu. 7 at Yeshiva * Final L, 8-1
  (@ Queens College)
Wed. 13 vs. Hunter Final W, 7-2
Sat. 16 vs. Baruch Final L, 6-3
Thu. 21 vs. Lehman Final W, 8-1
Sat. 23 vs. Berkeley-NY Final W, 9-0
Sun. 24 vs. Oneonta Final L, 9-0
Wed. 27 at St. Joseph's (L.I.) * Final L, 5-4
Sat. 30 at St. Josephs (Brkln) * Final W, 8-1
  (@ USTA Center)
 
October
Tue. 3 at Mount Saint Mary * Final L, 6-3
Sat. 7 vs. Sarah Lawrence * Final W, 9-0
Mon. 9 vs. Western Conn. St. Cancelled
Tue. 10 vs. Purchase * Final W, 5-4
Thu. 12 at John Jay Final L, 7-2
  (@ USTA Center)
Mon. 16 vs. Wm. Paterson Final W, 7-2
 
April
Wed. 18 at Staten Island Cancelled
 
September
Sat. 1 vs. Plattsburgh Final L, 8-1
Wed. 5 at Wm. Paterson Final W, 9-0
Sat. 8 vs. John Jay Final W, 8-0
Fri. 14 at Western Conn. St. Final W, 6-3
Sat. 15 vs. Lehman Final W, 5-4
Mon. 17 vs. Brooklyn Final W, 7-2
Sat. 22 at Oneonta Final L, 9-0
  at SUNY Delhi Final W, 9-0
Sat. 29 vs. St. Josephs (Brkln) * Final W, 8-1
 
October
Wed. 3 vs. Mount Saint Mary * Final W, 5-4
Sat. 6 at Sarah Lawrence * Final W, 9-0
Mon. 8 vs. St. Joseph's (L.I.) * Final L, 8-1
Tue. 9 vs. Yeshiva * Final W, 8-1
Sat. 13 at Purchase * Final L, 8-1
Wed. 17 at St. Joseph's (L.I.) % Final L, 5-2
  (Skyline Semifinals)
 
March
Fri. 29 vs. Baruch Final W, 8-1
 
April
Sat. 6 vs. Berkeley-NY Final W, 9-0
  Farmingdale, NY
 
August
Wed. 28 vs. Johnson & Wales (RI) # 4:00 PM
  (Scrimmage)
 
September
Sun. 1 at Plattsburgh 12:00 PM
Mon. 2 at Castleton State 1:00 PM
Fri. 6 vs. Oneonta 5:00 PM
Mon. 9 at Brooklyn 4:00 PM
Thu. 12 at Baruch 3:30 PM
  (@ Alley Pond Tennis Center)
Sat. 14 vs. TBA # 2:00 PM
  (The New School vs. FSC - Scrimmage)
Mon. 16 at Lehman 4:00 PM
Wed. 18 at Yeshiva * TBA
Sat. 21 at Staten Island 12:00 PM
Tue. 24 at St. Josephs (Brkln) * 7:00 PM
  (Queens, N.Y. - USTA Center)
Wed. 25 vs. Hunter 4:30 PM
Sat. 28 at St. Joseph's (L.I.) * 12:00 PM
 
October
Wed. 2 vs. Purchase * 4:30 PM
Fri. 4 vs. Western Conn. St. 3:30 PM
Sat. 5 at Mount Saint Mary * 1:00 PM
Sat. 12 vs. Manhattanville * 1:00 PM
Tue. 15 vs. Sarah Lawrence * 4:30 PM
Thu. 24 at Skyline Conference TBA % TBA
  (Skyline Championship)
Sat. 26 at Skyline Conference TBA % TBA
  (Skyline Championship)
 
April
Sat. 4 at Berkeley-NY TBA
# Exhibition
* Conference
% Post season
Bold team: Home event